69 laatstendag zal hij niet vallenneen, hij wil niet. Maar een enkel spelletje om te zien of Willem het met verleerd is, met hoog, zoo voor de aardigheid maai. Neen, duizendmaal neen, zelfs niet één spel, hij mag niet, hij kan niet. En zijn vriend praat er niet verder over, maar legt de kaarten voor Willem op tafel. Zij drinken nog eene fleschen nog ééneEensklaps be merkte Willem, dat hij het spel kaarten in zijne handen heeft; hij bekijkt ze, hij laat ze eens door de vingers glijden; wat zou het ook eigenlijk voor kwaad kunnen, Marie behoeft er immers niets van te weten. Eén spel, alleen voor de grap, en zijn vriend, die zijne gedachten op zijn gezicht schijnt gelezen te hebben, neemt hem het spel uit de hand en geeft de kaarten uitzij spelen Willem verliest. Nog één spel voor revanche, dat mag Willem niet weigerenHij verliest weer. Nog één spel, dubbele inzet, dan kan hij alles terug winnenWillem verliest en speelt door. Hij verliest veel, heel veel, maar hij speelt nog altijd. Hij moet wel, hij heeft reeds meer verloren, dan hij kan betalen; hij moet het terugwinnen, anders bemerkt Mariedat hij zijne belofte heeft geschonden. Het angstzweet breekt hem uithij speelt als een wan hopendeVergeefshij verliest steeds Zijne tegenpartij wordt het eerder moede dan hij, want op eens strijkt deze de kaarten op. Hij wil zijne winst niet wagen. De kansen waren al lang niet meer gelijk Willem betaalt met schuldbekentenissen, en als hij ver liest moet hij met klinkende munt betalenhij heeft hem gelegenheid tot revanche gegeven, maar nu is 't genoeg. Als wezenloos staart Willem den winner een oogenblik

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 199