86 dat de bordpapieren schako, de blikken sabel en verdere benoodigdheden van den adspirant krijgsman mettertijd zouden plaats maken voor wezenlijke wapenen. Wel had het eenige moeite gekost om moeder te doen begrijpen, dat men, militair zijnde, niet onvermijdelijk een lichtmis behoefde te worden, wel had vader liever de keuze gedaan eener betrekking waarin rechtstreeks zichtbare, dagelijksche, ernstige bezigheid op den voorgrond stondwel had een verstandige oom gesproken van niet schitterende finantiëele vooruitzichten, maar die bezwaren werden gering geacht of weggeredeneerd, en mijn held gevoelde zich toen zijn plan in beginsel eindelijk goedgekeurd was plotseling een voet grooter. Met geen geringe ingenomenheid werd van de plannen en vooruitzichten mededeeling gedaan aan schoolvrienden en schoolvriendinnen. Voor de laatsten stal Karei met nog meer ijver dan vroeger appelen, peren en perziken uit vaders tuinmet de eersten arran geerde hij van tijd tot tijd een extra vechtpartijtje, dat hem bij zijne aanstaande carrière noodzakelijk scheen', en voor zichzelf twijfelde hij geen oogenblik of hij zou binnen eenige jaren door de schoolvrienden benijd, door de schoolvriendinnen bewonderd, door de geheele bevolking van Denlust als een man van groot gewicht aangezien worden. Men leefde in het landelijke Denlust voort in kalme onwetendheid aangaande militaire aangelegenheden, en voelde er zich niet ongelukkig door. Eenige herinneringen aan den revolutietijd en de kantonnementen 183139"; souvenirs aan de prachtige schouwspelen die de verzamelde troepen, lansiers, kurassiers en jagers te paard op de uit gestrekte heiden hadden terf genieten gegeventalrijke

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 216