89 ik aan, dat voor de theorie der rekenkunde een boek gebruikt werd in vragen en antwoorden. Geen groot wonder alzoo, dat van alle vakken van wetenschap slechts de eerste beginselen in de hersenen der leerlingen plaats namen. Karei had het geluk ge makkelijk te leeren, en goed te begrijpen wat iemand zich de moeite gaf hem uit te leggen; maar aangezien het laatste tot de uitzonderingen behoordewaren er tusschen veel dingen, die hij wel begreep, zeer bedenkelijke gapingen blijven bestaan. Toen dan ook na verloop van een paar jaar de vraag geopperd werd, of er eenige kans zou bestaan dat de patiënt met hoop op goed gevolg naar eene plaatsing aan de K. M. A. kon mededingen, was het antwoord beslist negatief. Hij was zelf overtuigd veel te kort te komenen had geene lust zich aan eene stellige nederlaag bloot te stellen. 'tWas er verre van dat met die mislukte poging de hoop om eenmaal de epaulet te verwerven vervlogen was. Eene hernieuwde poging, met wat meer beleid en om zichtigheid in de keuze der school, zou een volgend jaar zeker tot beter resultaat hebben geleid. Maar ongelukkig voor Karei was er een achterdeurtje openmen kon naar het Instructie-Bataillon te Kampen! Ook langs dien weg was het bereiken van de officiers-betrekking mogelijk; men hoorde er zooveel schoons en goeds van, dat het scheen als zou het I.-B. mettertijd de geheele Academie verdringenhet toelatings-examen was uiterst gemakkelijk, de kosten waren geene, eenige voorbeelden van gelukkige stervelingen die door middel van het I.-B. in zeer korten tijd officier waren gewordenkwamen Karei en zijne familie ter oore was het te verwonderen, dat men al

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 219