r -0$ 94 kwam eindelijk tusschenbeideen wees hem terecht om weêr bij zijne kompagnie te geraken. Onmiddellijk na den zwerftocht had het avondappèl plaats; de politieken" werden opnieuw numeriek gemonsterd. Eèn ontbrak waarschijnlijk was hij ook in de volkomen gelijk- en gelijkvormige kamers aan het dwalen geraakt. Een kor poraal, die met het opzoeken van den vluchteling belast werdgaf eenige beschouwingen ten bestewaarin de woordenstomme boer" ensuffe ezel" een hoofdrol speelden. De zaal was vol gewordenelk maakte zelf vrij handig zijn nachtleger in orde en begaf zich ter ruste. Karei volgde het voorbeeldmaar stelde zich intusschen de vraag of het mogelijk zou zijn, gedurende den geheelen nacht raakvlak aan dien cilinder te blijven, dien men daar zoo welwillend was een »stroozak" te noemen. Zijn voor gevoel werd bewaarheid. In den loop van den nacht kwam hij op den grond terechtzijne pogingen om zich weer eenigermate te installeeren, moeten met eenig geraas gepaard gegaan zijn; er werden althans lui wakker, die, weinig gesticht over de rustverstoring, hoogst onparle mentaire uitdrukkingen bezigden, en eindelijk, hun schoenen als projectielen bezigende, op het geluid af eenige indirecte schoten op den nachtbraker losten. De eerste tonen der reveille gingen gepaard met een helsch kabaaldaar het bij die inrichting de gewoonte was, dat elk, die op het oogenblik der reveille wakker wasof werd, zoo luid mogelijk mede instemdeeen afdoend middel om te beletten, dat iemand zich versliep, maar voor den nieuweling minder noodig, daar hij ook zonder dat, paardenmiddel geen lust had langer op zijn harden bulster te blijven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 224