beveelt, op luiden toon dronkemansbeschouwingen houden. Een milicien, die hem beleefd verzocht zich rustig te houden, werd met een paar oorvijgen beloond. Toen begreep de eerstaanwezende tusschenbeide te moeten komen hij gaf een absoluut bevel tot oogenblikkelijke stilte. - Nou ja, in de bakkerij krijgen de kinderen 's avonds melkpapmaar een soldaat lust liever een borrel" zoo ongeveei luidde het antwoord van den ouden snorre- baard, die al bij meerdere gelegenheden Karei met het woord «bakkerij» 't bloed warm gemaakt had. De kritiek was ditmaal voor geen dubbelen uitleg vatbaar en zoo antidisciplinair, dat het jonge korporaaltje het bloed van woede kookte en zijne maatregelen zoo nam dat de delinquent binnen een kwartier tijd voor acht dagen in de politiekamer zat. Tot zooverre was alles goed, ofschoon de compagnies-commandant terecht beweerdedat de korporaal het geval wel had kunnen vermijden door het anders aan te leggen. Van dat oogenblik af bestond er eene zekere veete van den soldaat tegen zijn jongen chef. Op zekeren dag, kort na 't voleindigen der strafdagen, zou de dienst om elf uur aanvangen en om tien uur kwam eerstgenoemde reeds thuis in een toestand die het hem onmogelijk maakte bij den dienst te verschijnen. Karei had er iets tegen nu alweer tegen denzelfden persoon te velde te moeten trekken, had misschien ook de laakbare zwakheid, door eene kleine welwillendheid van zijne zijde, de bestaande veete uit den weg te willen ruimen, kortom hij wist de absentie van den dronkaard te verantwoorden, liet den man op zijn bed uitslapen en ging exerceeren. Ongelukkigerwijze was de man niet dronken genoeg om Instructie-bataljon IOI

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 231