-k 109 kunnen gevierd worden. Tot elks verbazing werd hij niet door Banquo-Gérard verpletterd; de zaak had geene ver dere gevolgen, over welk wonder nooit eenig licht ver spreid is geworden. Talloos waren de uitingen van den strijd tusschen Karei en zijn chef; ik kan onmogelijk vergen, dat de lezer belang zou stellen in de pogingen van den een om de tegenpartij te betrappen waar niets te betrappen was, of in die van den ander, die moeite noch drukte spaarde, om bij dag in den geest des kapiteins te handelen en de nachten besteedde om te studeeren. In twee jaren tijd had hij viermaal vier dagen arrest beloopen, meest voor kleinigheden, dat in de gegeven omstandigheden niet veel kon genoemd worden. Hij hoopte nu nog slechts het nog vier weken, zoo als men zegt, te kunnen uitzingendan had het voorloopig officiersexamen plaats, dan was naar alle waarschijnlijkheid het leed geleden. Luctor et emergo was zijn devies in die dagen. Na gelukkig volbracht voorloopig examen was hij in dagelijksche afwachting zijner oproeping naar 's Hage, om daar het eigenlijke examen af te leggen. Maar de vier maal vier dagen arrest wogen zwaarder dan hij gedacht had. Er schijnt dat jaar een groot aantal adspiranten te zijn geweest voor weinig plaatsen, zoodat men de straf registers ging bestudeeren; wie wat zwaar met kleine zonden belast was, werd van de mededinging uitgesloten, en Karei behoorde tot de ongelukkigen. Een jaar wachten was de boodschapmet de welwillende mededeeling dat dit jaar moest doorgebracht worden buiten straf, wilde Karei niet andermaal dezelfde teleurstelling ondervinden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 239