iio De strijd werd op nieuw aangevangen, maar ditmaal in betere omstandigheden voor onzen vriendzijne studie kostte hem weinig of geen tijd meerwanneer het noodig bleek, kon hij desnoods dag en nacht aan zijne dienst- bezigheden wijden, en den kapitein zelfs elk voorwendsel tot ontevredenheid ontnemen, 't Volgend jaar bezorgde hem zonder verder bezwaar, niet de épaulet, die inmiddels was afgeschaft, maar den gewenschten officiersrang. Met een innig gelukkig gevoel bracht hij aan kapitein Gérard zijne afscheidsgroetemet den stillen wensch ZEd.Gestr. nooit meer terug te zien, welke wensch vervuld is geworden. Karei was officier, en ontkomen aan de gevaren, die zijne carrière gedreigd hadden. Hij was gelukkig op het denkbeeld gebracht of geko men, dat aan zijne primitieve opleiding nog vrij wat ont brak, en stelde zich voor dat in te halen. De omstandig heden waren oneindig gunstiger om te arbeiden dan vroeger, nu het zwaard van Damocles in den vorm van vier dagen arrest hem niet meer voortdurend boven het hoofd hing. Hij trachtte door inspanning nh zijne benoeming tot officier te verkrijgen, wat hem vóór die benoeming niet was ten deel gevallen. De omstandigheden leidden later daarheen, dat hij van nabij kennis maakte met de Milit. Akademie, haar perso neel en hare geheele inrichting. Hij leerde dat alles in de hoogste mate waardeeren en trok vaak vergelijkingen tusschen den daar te volgen weg en den doornigen weg, door hem zelf gemaakt, bezaaid met moeielijkheden en struikelblokken van verschillenden aard. Het is zeker

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 240