blijft hij daar staan voor de Elzenhoeve, en waarom haast de eenige zoon zich niet, om zijne oude moeder te omhelzen, welke hij zoo diep bedroefd had door zijn plotseling vertrek? Ziethij staat als vastgeworteld aan den grond voor het oude vensterke. De gordijnen zijn weggenomen, alleen de kale blinden zijn zichtbaar. Het anders zoo heldere glas draagt de sporen van de afwezigheid der propere dochter. Steeds was de hoop in het trouwe hart van Teunis blijven voortleven. Zóó was hij niet gewoon dat vensterke te zien! Eensklaps werd het hem licht voor den geest en tevens donker voor de ziel; een somber voorgevoel spookte in zijn binnenste. »Zou zij gestorven zijndood?" sta melde hij in bange onzekerheid, terwijl zijn verbrand, mannelijk gelaat met een doodelijk bleek overtogen werd. Daarop spoedde hij zich, hoewel met onvasten tred naar de schamele woning zijner kindsheid, om daar de treurige, voor hem verpletterende tijding van Miekes dood te moeten vernemen uit den mond der getrouwe, oude vrouw, die hem het eerste levenslicht geschonken had De jonker van den Elzenhorst heeft een huwelijk ge sloten met eene lieve, bevallige jonkvrouw, die hem later waardiglijk ter zijde stond bij het waarnemen der honneurs op zijn kasteel. Hij kreeg verscheidene kinderen, die hunnen naam, en daarmede de kroon, met eere droegen. En de arme, kleine, blonde knaap, de vrucht der liefde van Mieke? Stelt u gerust, zijn vader (werd deze naam ooit meer I 20

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 250