i38 den tijd te dooden? Gelukkig schiet me een middel te binnen. De binnenkant van mijn tafel bevat tal van namen van cadetten, die kort of lang geleden in gelijke om standigheden verkeerden, als ik op dit oogenblik. Dezen dus nog eens nagezien. Vele namen zijn mij bekend. Hier staat er een met het jaartal 1839. Als belooning voor bewezen diensten aan een vriend, gestraft met pro voost, kreeg de eigenaar van dien naam zelf vier dagen. Ginds leest ge den naam van iemand, die in de provoost zijn strafregister gedeeltelijk bijhield; ik zeg gedeeltelijk, want de door hem ondergane dagen provoost en politie kamer zijn namelijk alleen vermeld. Een weinig verder ziet ge den naam van een, die in de provoost poëtische gedachten hadin een vierregelig vers geeft hij zijn woede lucht. Het luidt Verd mde frik der frikken Je kan voor mijn part stken. O kon ik je verw rgen 'k Deed 't liever nu dan morgen. Ontelbare namen staan er verder schots en scheef door elkander. De meesten zijn namen van nog in leven zijnde officieren, ook enkelen van hen, die reeds tot hun vaderen zijn verzameld. Als ik al die namen, voor zoover ze mij bekend zijn, naga, van den oudsten af, dan merk ik op, dat ze aan mannen behooren, die öf een schitterende loopbaan achter zich hebben, óf nog tot nu toe, een veelbelovende carrière maken. Wanneer ik hierbij eens een vroeger of tegenwoordig officiersboekje opsla, dan zou ik achffir vele dier namen teekens zien staan, die aanduiden, dat de eigenaars wegens roemrijke feiten of bewezen diensten begiftigd werden met »de Militaire Willemsorde",

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 268