r 164 volbloed zoon van Mars had hiervan reeds spoedig de ondervinding opgedaan, toen hij, te Y aangekomen, zijne opwachting bij die patronesse van het dorp was gaan maken. Bovendien was hij hieromtrent reeds te voren door Ysche gedienstige geesten ingelicht, 't Is biina overbodig te zeggen, hoe heftig niet alleen zijne opinie, maar zijne algeheele overtuiging hiertegen opkwam. Wat hier evenwel de oorzaak van was, daaromtrent had men den overste geene inlichtingen kunnen verstrekken. Wij voor ons ge- looven, dat de patricische opvoeding van Reestein's dou airière» hieraan niet vreemd was. Juist was de belangriike antipathie dier dame door ons drietal ten einde toe bepraat, toen zij een hoek omsloegen en het schoone Reestein en zijn tuin voor hen verschenen. Iets verder lag Villa Rosa met haar bekoorlijk voorliggend terrein»zooals 't ietwat martiaal in het taaleigen van den bezitter gold, en toen de twee logés naderbij gekomen waren, erkenden ze volmondig, dat het attribuut be koorlijk» volkomen toekwam aan het idyllische plekje vol hoog en laag, en doorsneden door de snelvlietende, heldere Heibeek. Toen het gezelschap de villa binnentrad, kwam tante het tegemoet en klonk uit haren mond den logés een vroolijk welkom tegen, wat door de beide jongelui met een hartelijken groet beantwoord werd. Daarna werden door tantes onvermoeide zorgen beide reizigers geheel en al gerestaureerd en geïnstalleerd. Nadat dit werk verricht was, werd besloten den logés het huis en den tuin eens te laten bewonderen. Die kennismaking viel van den kant van adelborst en cadet geheel ten voordeele uit van ooms goeden smaak.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 294