r 165 Het theeuurtje, dat daarop volgde, bracht den pas aangekomenen eene nieuwe verkwikking aan, en, omdat alle goede dingen in drieën bestaan, moest een derde genot, dat hen in de veêren wachtte, wel de kroon op 't werk zonder werken» zetten. Oom kon dan ook niet nalaten, hierbij op te merken, dat, hoe kranig de troepen zich ook gehouden hadden, toch ook deze reduitstelling aan den vijand Morpheus moest worden ingeruimd»Toen de overste een uurtje later nog eens de finale ronde" langs zijne emplacementen» deed, zag hij, dat Morpheus na zijn zegepraal toch zulke heel vijandelijke bedoelingen niet meer had. Den volgenden morgen blies de général en chef» van Villa Rosa zijnen neven reeds vrij vroeg de reveille in de ooren. Er was n. 1. den vorigen avond besloten eene verkenning op groote schaal» in de schoone omstreken te houden en wel door de land- en zeemacht»die den vorigen avond gedebarkeerd» waren. Lang werd daarmee niet gewacht, en na door tantes zorgen tegen verhongering op den middag gevrijwaard te zijn, toog het tweetal op weg. Het weer was prachtig, ofschoon de Augustusdag wel beloofdewat al te warm te zullen worden. Dit was een reden, waarom de wandelaars de naburige Heibeek in het gezicht wilden houden en het grazige voetpad daarlangs boven de ongelijke heipaden verkozen. Zooals gezegd is, de omstreken van Y stonden bekend voor een van de bekoorlijkste plekjes der Veluwe. Edoch, jegens die uitgestrekte heidegronden, van wege de oude Batouwers reeds in het ongelijk gesteld, plegen wij Neder landers wreede schennis aan eigen goed, door het schoone, wat de natuur ons heeft gegeven, zoo gretig voor het buitenland te verlaten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 295