y- 167 van »schoonen», die dien snom de guerre» verdienen». Maar, waarlijk, de cadet had die aanmoediging niet van noode. Hij snelde reeds voort om de bocht van het beekpad voorbij te komen, die nog de lachende meisjes aan hun oog onttrok, welke onbewust van hunne be spieders schenen. »Wat zonderling enthousiasme, wat vurige bewondering voor onbekende meisjes», hoor ik enkele lezers en leze ressen mompelen. Och, dat laatstgenoemden het mij ten goede houden, dat ik derwijze mijne helden teeken. Ik voerde daar twee jongelui in, die, als ik, vier jaren lang achtereen één jaar minus zes weken van de gelegenheid tot bewondering van het schoone geslacht bijna geheel zijn verstoken. Is het vreemd, dat zij in die zes weken die bewondering den teugel vieren Laten we daarom den cadet, gevolgd door den adelborst, even in opge wondenheid voortsnellen, spoedig zien wij hen toch den pas inhouden, als zij bij de bocht der beek zijn. Zij wilden trouwens de dametjes niet verschrikken», zooals beider afspraak luidde. Een paar snellere passen brachten hen'0111 den hoek van den landweg, waar de beide broers vol bewondering, niet geheel vrij van eenige beschaming, plotseling bleven staan. Onze jonge meisjes, naar schatting bloemen in den knop», die nog geen twintig zomers gezien hadden, sprongen dartel rond, terwijl zij aan het croquet-spelen waren; het waren frissche, bloeiende dochters van Eva, waarvan we met Heine zouden kunnen zeggen: Reine Freude, volle Wonne »Blickten ihren Augen aus».

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 297