•4Q 170 worden, trok snel zijn baaitje uit en begaf zich te water, snel als een rob duikende naar de plaats, waar het meisje was gezonken een oogenblik van bange voorgevoelens voor haar, die aan den oever angstig staarde naar de plekwaar de koene zwemmer zich had neergelaten. Maar daar kwamen zijne zwarte lokken weer boven en zijne oogen rustten triomfantelijk op haar, die zijn ge spierde arm boven water hield; wat een zelfvertrouwen, wat een fiere waardigheid stonden er op dat mannelijk gelaat te lezen. Een paar forsche slagen met zijn anderen arm brachten hem weer aan den oever, en daar legde hij de bezwijmde blondine voor de voeten harer speelgenoote. Nog was het reddingswerk niet voltooit: de geredde moest zoo spoedig mogelijk naar huis gebracht en in dokters handen gesteld worden. De flinke Ferdinand, die in het water de lieve blondine alleen getorscht had, durfde eerst zulk een teeren last niet zonder and'rer hulp naar den huize Reestein brengen, waar de meisjes bleken thuis te hooren. Hij riep daarom zijn broer, dien hij na het kritieke moment niet meer gezien had, doch te vergeefsJohan was nergens te vinden en, wat nog meer verwondering baarde, het derde meisje evenmin. Er moest echter snel gehandeld worden. Ferdinand belegde raad met zijn dankbare helpster, en er werd besloten, dat beiden de geredde zoo spoedig mogelijk naar huis zouden brengen. Ferdinand was door het spelen van zijn ridderlijken rol zoodanig geïnspireerd, dat hij zich zonder schroom sterk maakte, de bezwijmde blondine alleen naar huis te kunnen dragen. Hij plaatste de jonge dame op zijn schouder, terwijl

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 300