-aft 173 liggen. Johan begreep, hoe zijne hulp daar noodig kon zijn en snelde naar de plaats des onheils, door de jongste der drie schoonen gevolgd, die zich inderdaad zeer ongerust maakte over hare tante. Toen hij de oude dame met een gelaat, bleek en van alle kleur ontdaan, zag liggen, vreesde ook hij het ergste. Zachtkens beurde hij de deftige eigenares van Reestein op, die met het hoofd op een scherpen steen was gevallen en zoodoende een breede wond aan haar linker slaap had gekregen. Dadelijk begon Johan met behulp van een paar zakdoeken om het hoofd der gewonde een voorloopig verband te leggen, waarbij het verschrikte meisje hem goede diensten bewees. Toen dit gereed was, haalde hij ergens uit de nabijheid een wagen, in welken geïmproviseerden brancard hij, bij gebrek aan beter vervoermiddel, de dame naar huis bracht, waarbij het lieftallige nichtje haar zorgvuldig ondersteunde. Een week later kon zeker gepensioneerd overste te Y., de oom van een cadet en een adelborst, volmondig ver klaren, dat zijne buurvrouw hare antipathie tegen alles, wat militair was, had verloren. Wij zien op den namiddag van een mooien Augustusdag, omstreeks dienzelfden tijd, de bewoners van Villa Rosa met hunne logés in de ruime eetzaal van Reestein met de eigenares daarvan en hare drie allerliefste nichtjes rondom de tafel vereenigd. Als wij het gezellig tooneel tot het einde der tafel blijven bijwonen, waartoe ons de aangename kout daarbij alleen reeds zou nooden, dan kunnen wij den gepensionneerden overste nog een flinken toast hooren slaan op het nut van nobele officieren, al was het maar, om oude ridder deugden in eere te houden. Pi Illuminas.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1882 | | pagina 303