CXXIX onder het vochtige, kilte weer van die dagen. Dan vooral hebben zij hulp noodig, dan moeten de rijkeren hen bijstaan, ten einde hunne smarten zooveel moge lijk te leningen hun lijden te verlichten. Dat ook de Bredasche burgerij dit gevoelde, bewees hare deelne ming, toen door de Cadetten-Muziekvereeniging «Sempre Crescendo" en de Cadetten-Zangvereeniging «Excelsior" op den 28sten Januari een concert werd gegeven, waarvan de opbrengst ten voordeele der armen zou strekken. De opkomst was zeer talrijk en evenals an dere jaren ging het Bredasche publiek met hoogge spannen verwachtingen naar het concertdat deze keer voor het eerst in Concordia kon worden gegeven. Dat die goede verwachtingen niet zijn beschaamd, bewezen de vele bijvalsbetuigingen, waarin onze vereenigingen zich dien avond mochten verheugen, en de verslagen in de beide Bredasche Couranten. Buitendien werd aan het Cadettenkorps eene aangename verrassing bereid door een ons onbekend dichter, die in vloeiende vers maat hulde bracht aan onze goede bedoelingen. Ook het beoogde doel was bereikt: eene belangrijke som werd reeds den 30sten Januari aan de «commissie tot algemeen hulpbetoon" afgestaan. De studie deed nu echter hare rechten weer gelden; ui het verschiet zagen we de tweede driemaandelijksche lijst, die, meer en meer naderende, de schrikbeelden met zich voerde, die we repetities noemen. Deze lieten ons echter genoegzamen tijd om aan 's Koning verjaar dag te denken en plannen te beramen om dien dag feestelijk te vieren. De 19dc Februari was daar, maar de vreugde, dié we ons hadden voorgesteld, werd niet onverdeeld genoten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 133