c cxxx 19 Februari 1882; zij, die als cadet dien datum beleefd hebbenzullen hem niet licht vergetenhet was een vreemde dag, waarop vroolijkheid en wee moed in ons om den voorrang kamptennu eens waren we luidruchtig, dan weer stil. Het Cadettenkorps vierde den geboortedag van het Hoofd van ons Vorstenhuis maar gevoelde tevens het verliesdat het dienzelfden dag onderging door het overlijden van een onzer. De cadet H. J. Heisterkamp van het wapen der Infanterie h. 1.1. 2de studiejaar was ons na een langdurig lijden ontvallen; velen verloren in hem een goed kameraad, anderen een bemind vriend. Te vroeg werd hij uns ontnomen, de jongeling, die, een geheel leven voor zich hebbende, eene schoone toekomst tegemoet ging. Dan achde wetten der natuur moeten geëerbiedigd wordeneen ieder klinke het memerito mori in de ooreti maar wete tevens aan stervensmoed levenslust te paren. Dat het 't Cadettenkorps niet aan levenslust ont breekt, toonde het vervolg van dien zoo treurig aan gevangen dag. Het was Koningsverjaardag en ten 2 ure zou er parade zijn. Het traditioneele oranjezon netje" wilde zich echter slechts zelden en dan nog maar ter sluiks, vertoonen en vermocht niet de vele regenbuien te verjagen, zootiat tegen één uur de pa rade moest worden afgelast. Wij konden ons toen naar de net versierde sociëteit begevenwaar de muziek van het 6de Reg. Inf. de vroolijkheid verhoogde. Om half vier keerden we naar de Academie terugdaar wachtte ons een feestmaal, dat er niet weinig toe bij bracht ons in opgeruimde stemming te houden. Het overige van den dag trachtte ieder zich te amuseeren op de wijze, die hem het doelmatigst voorkwam; de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 134