CXXXI sociëteit, die als naar gewoonte geïllumineerd was en Concordiawaar een «bal masqué" werd gegeven, boden daartoe overvloedig gelegenheid aan. De twee volgende dagen was het Carnaval en het ■4de en 3de studiejaar mocht gedeeltelijk den 20sten gedeeltelijk den 21ste" 's avonds tot 11 uur uit. Dat er van die buitengewone vergunning gretig gebruik gemaakt werd om aan die feesten deel te nemen naarmate de omstandigheden dit meebrachten, behoeft bijna geene vermelding. De nog op het gebouw aan wezige Cadetten organiseerden een optocht, die in vroo- lijkheid en luidruchtigheid kon wedijveren met de meeste andere van dien aard. Den 23sten Februari werd ons het eervol ontslag be kend gemaakt van den Cadet L. Melchior van het wapen der Infanterie 0. I. '1ste studiejaar. Intusschen naderde reeds meer en meer de dag, waarop wij in vorige jaren de geboorte van onzen beminden Prins Frederik herdachten, de dag, waarop aan de Koninklijke Militaire Academie het portret zou aangeboden worden van dien eerbiedwekkenden grijsaard, als blijk van de groote hoogachting en eer biedige genegenheid, die wij den beminnelijken Vorst toedroegen. Om half vier stond het Cadettenkorps aangetreden tegenover de plaatswaar de met rouw floers bedekte beeltenis van den ontslapen Prins was opgehangen. De overdracht had plaats in tegenwoor digheid van de officieren- en burgerleeraren der K. M. A. en de officieren van de 1ste Afdeeling der Krijgsschool; eene commissie van acht Cadetten uit ons midden gekozen, had zich met die taak belast. Hoe die overdracht plaats had, en wat we voor den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 135