CXXXIII nu dat feest niet meer vierenal heeft Prins Frederik ons verlaten, toch zal de 28ste Februari 1882 in onze herinnering blijven als de dag, waarop het Cadetten - korps hulde bracht aan de nagedachtenis van een groot man. «Nog bedekt een floers zijn beeld, maar wanneer straks dat floers verwijderd zal zijn, wanneer Prins Frederik te midden van zoovele mannen, waarop Ne derland trotsch isop ons zal nederziendan moge in ons binnenste een edel streven ontwaken om hem na te volgen als krijgsman en als mensch. Dat zal voor ons de beste wijze zijn, 0111 Zijne nagedachtenis in eere te houdendaartoe prijke van dit oogenblik af Zijne beeltenis in ons midden." liet lloers werd verwijderd, en voor ons zogen wc het kalme, eerbiedwekkende gelaat van den edelen Vorst. De Gouverneur aanvaardde daarop voor de K. M. A. dit stoffelijk blijk van onze oprecht gemeende hulde, met eene toespraak tot het Cadettenkorpswaarin ZHEG. ons den overledene schetste als een weldoener der armen, een vertrooster van weduwen en weezen, een waar vorst, een edel mensch en vooral als een vriend van de K. M. A. ZIIEG. herinnerde ons daarna ,aan de vaderlijke raadgeving, die een groot deel on zer bij het gouden feest der Academie mocht liooren, uit den mond van den edelen Prins. Als Gouverneur der K. M. A. verklaarde ZHEG. de overdracht te aan vaarden en besloot hij met de beloftedat de beeltenis van den geëerden Prins in het vervolg te midden van zoovele andere helden uit het Huis van Oranje onze amusementzaal tot een sieraad zou strekken. De tijd, die alle wonden heelt, bijgestaan door de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 137