CXXXIV levenslustdie aan onze jeugd eigen isverdrong al spoedig den indruk, dien deze treurige plechtigheid op ons had gemaakt. »Na regen komt zonneschijn," en zoo werd ook deze dag van neerslachtigheid door tijden van vreugde en onbezorgdheid gevolgd. De Carnavalsdagen bezorgden ons nog menig ge noeglijk uur; daarmede was de feestvreugde echter nog niet afgeloopen. Konings-verjaardag werd nog eens, zij het dan ook wat laat, op schitterende wijze herdacht. Die herden king had plaats op den avond van 4 Maart. De ruime, rijkverlichte zaal van Concordia was voor die gelegen heid smaakvol gedecoreerd, ten einde er het keur te ontvangen van al wat Breda edels, aanzienlijks en schoons aanbiedt. Het frissche groende smaakvol aan gebrachte tropeeënen vooral de van vreugde fonke lende oogendie een aantal lieve gezichtjes versierden gaven aan het geheel een betooverend schooner! aanblik. Een groot aantal genoodigden woonden het assaut hijdat het Cadettenkorps ter cere van 's Konings verjaardag had georganiseerd. Het ligt geenszins in ons plan eene uitvoerige beschrijving te geven van dit assaut, evenmin als van het bal, dat er op volgde. De verschillende nummers van het assaut werden vlug en goed afgewerkt; het hal kunnen wij uitstekend ge slaagd noemen, dank de ijverige bemoeiingen van den Kapitein A. E. van der Heide en de Luitenants G. A. Buh lm an en P. A. Spaan. Overbodig is het in herin nering te brengen, hoe we ons amuseerden; wij ge- loovendat het Cadettenkorps zich heeft mogen vleien met de hoopdat ook de vele genoodigden een genot- vollen avond hebben doorgebracht. v

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 138