4 persoonlijken moed en van zelfopoffering, toen het al- gemeene welzijn bedreigd werd, van beleid, waar bet de vraag gold een woesten volksstam op de meest doelmatige wijze te dwingen zich te regelen naar de wetten der beschaving, van trouw, ook daar, waar deze de opoffering van goed en bloed aan Koning en Vaderland met zich voerde. Het is ons vergund onzen Almanak te versieren met de portretten van vier dier dapperen. Met een enkel woord willen we ben in hunne militaire loopbaan volgen. iohan, Harmen, Rudolff Kohier zag op den 3en Juni 1810 te Groningen bet levenslicht. Reeds op 13-jarigen leeftijd trad hij als soldaat bij de 9e afdeeling Infanterie in dienst bij het leger hier te lande; den 14cn No vember 1839 werd hij op zijn verzoek als sergeant overgeplaatst bij het Nederlandsch O.-J. leger. Intus- schen had de jeugdige Köhler reeds een drietal jaren met de verschillende oorlogstoestanden kennis kunnen maken; de uitstekende diensten, door hem in de jaren 1832, '33 en '34 tijdens den opstand in België en Staats-Vlaanderen bewezenzullen ongetwijfeld niet zon der invloed zijn geweest op zijne verdere carrière. Het mocht hem in Indië spoedig gelukken den offi ciersrang te verwerven den 24en Augustus 1840 ontving hij zijne aanstelling tot 2en Luitenant. Gedu rende zeven jaren bleef hij in dien rang werkzaam, waarna hij bevorderd werd tot len Luitenant. Weldra daarop werd hij benoemd tot len Luitenant-Adjudant bij het Garnizoens-Bataljon ter Sumatra's Westkust, de plaats, waar Köiiler eenmaal in hoogeren rang zou v

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 150