20 steunpilaar van dit geriefelijk huismeubel was eene flinke prop van papier-maché aangebracht. Rondom waren een voldoend aantal mortier- en vaandelstoelen geplaatstop die van den presidentdie voorzien was van armbouten, lag bovendien een keurig kanonkussen waarop de letters OM. (Onvergetelijk Middagmaal), in naaigaren geborduurd, prijkten. De tafel, gedekt met een gedamasceerd brandzeil was overvloedig beladen met allerhande vluchtige en duurzame versterkingendie deels in onderling verband deels in een kring stondendoch geen van alle verder dan armsaf'stand van de zetels verwijderd waren. In het tactisch-midden der tafel verhief zich, statig als een reduiteen pièce de milieudat zeker een commandement had van 0.999 M. met den korrel geschat. Het was een indrukwekkende piramidale nogat-toren, versierd met alle mogelijke wetenschappelijke symbolen en attribu ten, deels ook van krijgsgeschiedkundigen aard. Men onderscheidde er o. a. van sucre d'orge gegoten de maatregelen, die Blücher oorspronkelijk van plan was te nementen einde niet te vroeg op 't slagveld te verschijnen; voorts van chocolade art. 17 GW., enz.; benevens natuurlijk tropheeën van houwitsers, repeteer- geweren, vizierkleppen met indeeling tot y1^ lichtjaar, achterlaadmorliertjesenz. enz. Het geheel werd bekroond door de Godin der wijsheid, met een gordel van sma ragd en de wapperende driekleur, gezeten op een djati houten frontstellinkje met een notenboomen leuninkje tot veldbrug. Daar kondigden de ontploffingen van eenige granaat- en keifougassen de komst der hooge gasten aan. Zij had den aan het einde van den weg eene rendez-vous-stelling

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 166