X' 21 ingenomen en traden nu statig met verdubbelde rotten binnen, allen in volledig-revêtementvoorafgegaan door de Strijkmuziek van het 2de Regiment Spaansche Ruiters terwijl een piket Friesche Ruiters den trein sloot. Hunne gelegenheids-uniform vereischt eene meer uit voerige beschrijving. Zij droegen allen eene gekleede jas van polygoonszijde; hunne keelfronten waren voorzien van geborduurde dasjes van schietkatoen, hunne schou- derhoeken waren versierd met vergulde epaulementen voorts villen pantoffels met schietgat-zolen en eindelijk voltooiden de alom verkrijgbare bonnets et lunettes d'In fanterie hun fantastisch gala. Slechts langzaam konden zij in het overigens ondoorsneden terrein avanceeren, wegens hunne groote broekzwaarte Een kanonsalvo was het aanvals-sein. Nadat de president verzocht had, al de hijschbakken gelijk met A. P. te vullen, heette hij de vergadering welkomen begon men het vernielingswerk met de opruiming van hel voorterrein. Het beleg werd kalm doch doortastend voortgezet. Zelfs stortte eindelijk het reduit tot puin, onder de herhaalde aanvallen van den daarmede speciaal belasten persoon. Op cle menu's, die op rapport-kaarten geëtst waren, trof men o. a. aan als potage meel pulverpapvoorts als entremêt haring-sla, aan het dessert infanterie-banket, dat algemeen geroemd werd, als van zeer fijne samen stelling te zijn, en niet te vergeten, de Utrechtsche dorps- randjes en land tongetjes. Voorts strekte het edele nat der druiven niet weinig tot verhooging der gezelligheid. Alles werd opgedischt in groote en kleine scholels en zilveren richlschalenterwijl donzige perzikken door- eengemengeld met blozende appels, tot smaakvolle pyra-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 167