22 miden gestapeld waren in schanskorven. Hier en daar bracht een bouquet van zwarte en witte rozen met een enkel blad van de stafkaart en de zoo geurige bloem van zwaveleene aangename afwisseling in de symetri- sche opstelling der gerechten. Toen alle feestgenooten hunne wrijvingspijpjes hadden aangestoken en nadat de president nog even een waar schuwend broekingoogje geknipt had tegen een der tafe lenden, die maar al te zeer spotte met de ligging van zijn zwaartepunt, trok Z. Ed. Gestr. een laatste vuur- lijntje en noodigde de gasten uit, zich en-corps naar den dorpsrand te begevenalwaar een moestuin te hun ner eere was verlicht, ten einde aldaar het feest met onvermoeiden ijver te vervolgen. Slechts enkelendie reeds een te juist begrip hadden van het woord hoogte, bleven achter, en ik wil er zelfs niet voor instaan, dat sommigen hunner zich niet bezig hielden, met de oplossing van een vraagstuk betreffende de inundatiën in kommen. Voor de overigen werden uit de remises onmiddellijk de noodige rolpaarden te voorschijn gehaald; edoch voor den reeds bejaarden president een lichtfakkelrolwagentje. Fier draafden zij daarhenenhet was werkelijk een stoet van «beaux cavaliers." De tuin, waar het feest werd voortgezet, geleek wel eenigszins op een park, met slingerende U-lanen, vij vers, takkeboschjes enz. Het voor de gasten gereser veerde gedeelte was van het overige afgescheiden door eene Y-draad-afsluiting. Tal van lichtkogels en licht- fakkels zetten aan het geheel iets fantastisch bij en verspreidden een zoo fel licht, dat een paar aldaar thuishoorende loopgraaf katten onder luid miaauwen v

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 168