23 vluchtten. Onder het genot der muziek van een uit stekend muziekkorps, rijk aan uitgelezen stukkenver maakten zich de jongeren van jaren met een steenen beeronuitputtelijk in koddige houdingen; terwijl de ouderen van dagen onder al dat rumoer rustig hun partijtje domineerden. Na eenige uren van gezellige kout, rijkelijk overgoten met onvervalschten nectar, scheidde men. Een iegelijk keerde voldaan naar zijne studeerkamer terug, en na zich gelaafd te hebben met drinkwaterdekte men zich aanstonds tegen het gezicht, ten einde gestreeld door zoete herinneringen zachtkens in te sluimeren. Alles was in de beste orde afgeloopen. De veld wachter had, bij wijze van veiligheids-maatregel, gepu bliceerd en geordonneerd: »Dat elk en een iegelijk, hoe ook genaamd, niet tot de feestgenooten of der- zelver gevolg behoorende, hetzij met of zonder boos opzet, die, eenige verstoring, verwarring, vertraging, onaangenaamheid, tegenspoed of hiermede overeenko mende of gelijkenis hebbende delicten mocht komen te plegen of derzelver uitvoering mocht ondersteunen vergemakkelijken, in de hand werken, met welgevallen gadeslaanniet met hand en tand tegengaanhoewat en waar ook, al dan niet listig of berekend of vooraf besprokenoverdachtberaamd en wat dies meer zij gestraft zoude worden met eene normale correctie van 25 linneman-schoppen of 2 veld-slagen, ter keuze van - den rechter, des competent; ten ware mitigeerende om standigheden ten genoegen deszelvenaanwezig moch ten blijken te kunnen geweest zijn." Deswege werd door de Commissie beslotendezen ijverigen dienaar van Themis eene pekkrans aan te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 169