31 beduidende vragenmij een goudstuk in de hand drukte en mij verzocht den volgenden avond om 9 uur weêr op dezelfde plaats, de Boulevard St. Antoine, terug te komenhij wandelde zelfs nog een eind weegs met mij mede en sprak van liefde, eeuwige liefde. Den volgen den avond kwam iken was ik zoo onnoozel om goed schiks in den strik te loopendien de lage schurk aan mijne eerbaarheid gespannen had!" Moest ik dit arme meisje verachten? Neen, diep, innig medelijden gevoelde ik voor de arme bedrogene, maar des te meer verfoeide ik den ellendeling, die dit arme, schuldelooze schepseltje verleid had. Charles kwam terugeen dokter zou komeninmid dels vertelde ik hem voorzichtig de vreeselijke waar heid, waarna de half waanzinnig geworden jongeling wraak zwoer aan den laaghartige, die de eer van zijne Mariette had durven aanranden. De dokter kwam, doch gaf alle hoop op. Eenige dagen later, toen ik nog eens naar den toe stand van Mariette kwam zien, vond ik Charles neer geknield naast de sponde zijner stervende geliefde, de oogen angstig gevestigd op het bleeke gelaat der zieke en luisterende naar eiken ademtocht, die de borst der kranke bewoog. Aandoenlijk tafereel! De krachtige jongeling gebogen over het lichaam zijner stervende vriendin, aan wie weldra de laatste ademtocht zou ontvlieden; hare hand in de zijne, zijn naam op hare lippen. Nog eenige oogenblikken en de strijd was gestreden: de dood had opnieuw een slachtoffer geëischt Charles wierp zich als waanzinnig op het lijk, harts tochtelijke verwenschingen prevelende tegen den ver leider den moordenaar zijner Mariette.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 177