G2 dagen geduld gehad en ik heb er genoeg van. Hebt je het niet? Dan maar korte metten gemaakt; ik wil je niet langer in mijn huis zien en daarmee is alles uit." Uren lang liep Anna door de stratenterwijl ze overal om werk vroeg en naar een onderkomen zocht voor haar lieveling. Helaas, geen harer pogingen mocht gelukken en toen eindelijk in het holste van dien guren winternacht hare krachten haar begaven, toen hare beenen haar verderen steun weigerden, was een koude steenen stoep de eenige plaats, waar ze aan haar afgemat lichaam eenige rust kon geven. Maar het geween van de kleine verscheurde het hart der moeder en ze begon weer na te denken over de toekomst, en wèèr kwam de gedachte bij haar op, haar kind te vondeling te leggen. Dat plan kwam thans tot rijpheid. Hier, in dien hoek, beschut tegen sneeuw en wind zou ze het leggen. Een lange kus en ze ging met onzekeren gang weg. Maar zoo, zoo kon ze het niet verlaten, nog eens moest ze haar lieveling zien, nog eens moest ze haar kind in de armen nemennog eens, en misschien wel voor het laatst, moest ze het een kus op de bleeke, verkleumde wangen drukken. De oude doek, het eenige kleedingstukdat haar, hoe onvolkomen dan ook, tegen de koude beschermde, werd gebruikt om er de kleine in te wikkelen. En toen,ach ze kon bijna geen afscheid van hem nemen. Telkens legde ze hem neer en even zoo vele malen nam ze hem weer op, om hem nog eens hartstochtelijk tegen haar boezem te drukken. Eindelijk, daar dekte ze haar kindje weder warmpjes toe, gaf het onder luide snikken voor het laatst een kus en terwijl ze

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 208