87 zoodat een jongman, die diep in zijn jas gedoken, met haastigen tred, daar juist zijn club verlaat en al te onvoorzichtig zich op het gladde trottoir waagt, bijna de ervaring opdoet, dat »'s levenspad dikwijls zeer glad is." Gelukkig houdt hij zich nog staande, en vervolgt dra zijn weg, maar nu toch wat voorzichtiger. Aangezien hij de held onzer historie zal worden, zal het niet ondienstig zijn hem eens even wat nader op te nemen. Daar valt juist het licht der gaslantaarn op zijn gelaat en wij zien een nog jeugdig gelaat met donkere kijkers, die helder de wereld in het gezicht zienen een breed voorhoofdin 't kort een flink uiterlijk, als van iemand, die zich niet licht door de stormen des levenszou laten terneêrslaan. Van zijn gestalte kunnen wij niet veel meer zeggen, dan dat zij iets boven het middelmatige was; overigens verborg een lange ulster haar geheel en al. Onze vriend heeft intusschen zijn weg vervolgd. Al voortstappende komen zijne gedachten weer terug op de club, die hij juist verlaten heeft. Eigenlijk toch maar een saaie boel; eiken avond hetzelfde, een par tijtje billart, de nieuwtjes van den dag, een enkele keer een kaartje leggen en daar blijft het ook al bij. En toch nog beter dan thuis te zitten mijmeren over de weinige gezelligheid, die ik daar vind: Pa 's avonds naar de Sociëteit en Mama op theevisites of zelf een kransje bij zich. En dan geen broer of zuster, waar mee je eens kunt pratenneenik houd het zoo niet langer vol, het wordt hoog tijd, dat daar 'eens wat verandering in komt, maar niet op de manier zooals Mama dat zou willenals die haar zin had gekregen zat ik nu opgescheept met, het is waar een van de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 233