4 89 of zij den lieer, die haar zoo had doen schrikken, ook kende en krijgt nu een telkens door snikken afgebro ken verhaal, hoe die haar reeds vroeger had lastig gevallenen dat hij dezen avond haar eerst een poos had gevolgd en haar eindelijk in die donkere straat had staande gehouden, waarna hij haar voorslagen had gedaan, die zij zich zou schamen te herhalen, en dat zij toen om hulp was gaan roepen. Het meisje krijgt het bij de herinnering van het gebeurde weer bijster te kwaad, zoodat Eduard reeds spijt had over zijn onbedachte vraag en niet weinig in zijn schik is, als eindelijk het doel der reis, Palm straat N°. 13, bereikt is. Een tamelijk bejaard moedertje doet op zijn kloppen al spoedig open met de woorden: Marie, kind, waar bleef je zoolang," maar treedt op het zien van een onbekend heer, dien zij geenszins in gezelschap barer dochter verwachtteverward terug. Marie geeft echter dadelijk de noodige verklaring en zegt dat Mijnheer haar bevrijd heeft van een heer, die haar lastig was gevallen en haar daarna, omdat zij erg ontsteld was, thuis heeft gebracht;" waarna zij met een: «Nogmaals hartelijk bedankt, mijnheer," in huis wipt, het aan haar moeder overlatende haar ge- leider verder te woord te staan. Nu, deze is voor die taak ook wel berekend en put zich uit in zulke ellen lange dankbetuigingen, dat Eduard blij is, als hij zich eindelijk met de wel wat voorbarige belofte, dat hij nog eens zal komen hoorenhoe het met zijne be schermeling is afgeloopenverwijderen kan. Zonder verder avontuur bereikt hij eindelijk het huis zijner ouders. In de sierlijk gemeubileerde woon kamer zit de oude heer Verhagenbehagelijk in zijn

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 235