90 stoel gedoken, de courant te lezen en ontvangt zijn zoon met de woorden «Dat is ook over je gewonen tijd jongen; Mama is al naar bed gegaan, zij had een beetje hoofdpijn en nu heb ik hier in mijn eentje zeker wel een uur zitten wachten. Was er in de club iets bijzonders?" «Verre van dat, Pa, daar is 't altijd koekoek een zang; maar bij het naar huis gaan heb ik een avon tuurtje gehaddat mij wat heeft opgehoudendat vertel ik u echter morgen wel, nu zal ik zoo vrij zijn mijn bed eens op te zoeken." En na zijn vader een aangename nachtrust toege- wenscht te hebben, begaf Eduard zich naar zijn slaap kamer, om weldra in een gerusten slaap het gebeurde te vergeten. Den volgenden morgen aan tafel echter kwam de heer Verhagen, die zijn zoon eiken avond zoowat op denzelfden tijd thuis zag komen en wien een afwijking van dien regel, als den vorigen avond, vreemd moest voorkomen, op de zaak terug. «Kom, Eduard, nu aan 't vertellen wat je gisteren avond overkomen is, ik kan je verzekeren, dat ik erg nieuwsgierig ben, zoodat je een aandachtig toehoorder in me zult vinden." «Met genoegen, was 't antwoordmaar de zaak is zoo erg belangrijk niet. Ma, schenk mij ondertusschen nog een kopje thee en dan zal ik maar beginnen." Zijn verhaal, als reeds bekend aan onze lezers, zul len wij maar achterwege laten, genoeg zij het, dat zijn beide toehoorders hem met aandacht volgdenterwijl Mevrouw hem tusschenbeide in de reden viel met uit roepen als: «Dat arme kind, wat zal ze verschrokken zijn;" of «Dat was flink van je, Eduard enz"; maar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 236