93 donker, gebeld. Marie gaat open doen en ziet een heer, onzen vriend Verhagen. Door de duisternis herkende zij hem niet; ook had zij dien avond slechts ter loops zijn gelaat gezien, maar op het hooren van zijn stem herkende zij hem en zei verrast0mij nheerbent u toch nog gekomen. Wij hadden gedacht dat u het voorval reeds lang vergeten zoudt hebben. Maar komt u binnen, het zal vader zeker genoegen doen als ook hij u zijn dank kan betuigen; mag ik u maar voor gaan." En Eduard volgde zijn geleidster naar het wel iswaar hoogst eenvoudige, maar toch zeer gezellige woon vertrek. Daar zat de familie om de tafel geschaard: vader in een leunstoel met zijn gewond been op een laag stoeltje, moeder de vrouw met het breiwerk in de handen, de jongere kinderen aan een spelletje, de oudere hun huiswerk makende. Wat werd hij hartelijk door de oude luidjes ontvangen. Om strijd betuigden zij hem hun dank, hij moest zich in de mooie stoel zetten en weldra was Eduard geheel te huis. Maar een weemoedig gevoel beving hemals hij dit ge zellige huisgezin met zijn ouderlijk huis vergeleek, waar alles zoo veel koeler, zoo geheel anders toeging. Was het wonder, dat hij zijn bezoek veel langer rekte dan hij eerst van plan was geweest, en bij het afscheid nemen zelfs vroeg of hij zijn bezoek niet eens zou mogen hervatten, wat volgaarne werd toegestaan. De vrienden in de club maakten weldra de opmerking, dat Verhagen niet meer zoo'n getrouw bezoeker was als vroeger. En hoe kon het ook anders, niet alleen de hem zoo ongewone gezelligheid en huiselijkheid was hetdie hem naar de Palmstraat lokteal spoedig was er nog iets anders, dat hem daar boeide. Zooals hij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 239