102 genoegendat zij gehad hadvooral bij die wandeling in het bosch, doch zij had verzwegen dat zij met Fer dinand zoo heette hijheel toevallig een beetje afge dwaald was. Dat kon dan toch ook den beste gebeuren niet waar? Hè foei, wie zou nu toch kwaad daarin kunnen zien. Zij was immers nog veel te jong om al aan eene ernstige verliefdheid te kunnen denken, maar ze vond toch, dat het de aardigste jongen was, dien zij .ooit gezien en gesproken had. Hij kende zulke aardige grappen, hij zong zulke vroolijke liedjes en hoe aangenaam klonk zijne stem; 't is alsof ik hem nog hoor zingen. Wij hebben saampjes wat om die grappen gelachen, die hij uit zijn groentijd vertelde, als hij daar dan 's morgens 0111 zeven uur bij een ouderen makker het vuur mocht aanblazen of bij Sinkel gaan vragen, hoeveel een el van dit of een rol van dat kostte, en wat al niet meer. Het was zoo jammer, dat die pret maar zoo kort had geduurd. Ferdinand, een mooie naam, »Ferdi," dat klinkt zoo lief en »Fer" dan, als je dat zoo heel zacht zegt »Fer," veel mooier dan Jan of Piet of zoo iets. Jammer, dat ik hem niet eerder gekend hebik mag hem bepaald goed lijden ik geloof zelfs, dat ik van hem houd. Zou hij nog wel eens aan die wandeling denken? Als er nog eens zoo'n partij kwam, dat zou heerlijk zijn! Ferdi, ik woudat ik toch eens aan wat anders kon denken altijd Ferdi, ik begrijp, oprecht gezegd, mij zelve niet, zou ik waarlijk eene goede vrouw voor hem kunnen zijnhij was toch zoo lief voor me en en hij is den heelen tijd hij mij gebleven. Als hij toch eens een heel, heel klein beetje van mij hield? Hoe heerlijk zou dat zijn. Betsy en Ferdi dat past zoo bij elkaar. Ferdi

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 248