121 had willen toegevenzij zou nooit in dit huwelijk hebben toegestemd. Dat daar, waar wederzij dsche liefde ontbreektgeen geluk kan gevonden wordenbehoeft geen betoogen het duurde dan ook niet lang, of Eugénie was bijna geheel vervreemd van haar man. Terwijl zij gebruik maakte van de vele genoegens, die de wereld aanbiedt, werkte hij onverpoosd door. Adolph leefde alleen voor zijn werk en dacht te weinig aan zijne jeugdige echtgenoote. Helaas, want juist daardoor ontstak hij zelf de vlamdie langzamerhand aanwakkerende, alras tot een hevig vuur zou over gaan. Eugénie gevoelde zich daardoor vrijze was schoon lief en aantrekkelijk en welke vrouw zou onder zulke omstandigheden geen liefde kunnen vinden? En wer kelijk vond ze die ookzonder het zelf te willen. De plaatsdoor Adolph verlatenmoest aangevuld worden, en om die reden werd een nieuwe apothekers leerling aangesteld. De 21-jarige Arthur was zijn plaatsvervanger. Hij was een stevig gebouwd jongeling met innemend uiter lijk. De donkerbruine oogen schitterden van levenslust; het kastanjebruine haar golfde in dichte lokken over een hoog, van geest getuigend voorhoofd. Zijn flink voorkomengevoegd bij een aangenaam karakter, wa ren oorzaak, dat hij bij Eugénie een meer dan ge wonen indruk maakte en zich weldra in hare liefde mocht verheugen. Arthur had een groot gebrek; hij was Parijzenaar in den ongunstigsten zin van het woord: hij was wis pelturig en veranderlijk, terwijl hij zich zonder ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 267