Hi 123 ontbraken hem. Hij was echter man en echtgenoot; is het vreemd, dat in zulke omstandigheden zijne ijver zucht werd opgewekten dat hij naar middelen zon om aan deze ongeoorloofde liefde, om aan de ontrouw zijner echtgenoote een einde te maken? Nu eenmaal zijne oogen waren opengegaan en hij tot nadenken was gekomen, had de stem van het verwijt tot hem ge sproken. Hij beschuldigde zichzelf van onachtzaamheid, onhartelijkheid tegenover zijne vrouw, die hij nu eerst bemerkte hij het meer liefde toedroeg, dan lrij haar ooit had getoond, dan hij zelf ooit had geweten. Helaas, hij had de kunst niet verstaan in zijn eigen hart en in dat zijner echtgenoote te lezen. Een geringe misslag, dien Arthur kort daarop be ging werd door Adolph met beide handen aangegrepen om hem uit zijn dienst te ontslaan, waardoor hij dezen uit de nabijheid van Eugénie kon verbannen. Dit bracht echter geenszins verandering in den be- staanden toestand. Het kwaad was te ver gevorderd om plotseling en zonder een meer afdoend middel ge stuit te kunnen worden. Daartoe was de liefde van Eugénie voor Arthur te veel aangewakkerd en was zij zelve te veel aan het booze gewend geraakt. Dit bleek daaruit, dat Eugénie, hare vrouwenwaarde geheel ver getende, daarop dikwijls heimelijk de echtelijke woning verliet, om bij haar minnaar liefde en troost te zoeken, om in zijn gezelschap de minachting te vergeten, waar mede Adolph haar sinds eenigen tijd behandelde. Dan ach, ook hier begon zij zich verlaten te gevoelen. Was de liefde, die Arthur haar in den beginne had toegedragenlangzamerhand veranderd in hartstocht deze had thans plaats gemaakt voor eene onverschillig-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 269