134 marsch er boven uit; die marsch bad haar vroeger ook altijd voor de ramen geroepenze doet moeite zich goed te houden, maar ze is zóó aangedaan, dat de tranen haar een oogenblik beletten iets te onderschei den. Bravo's en viva's begroeten overal de dappere huzaren, en ze mogen er met recht trotsch op zijn, die moedige zonen van Frankrijk. Als onder kransen begraven, rijdt de kolonel met zijn staf voorop. Lucy ziet nauwelijks, dat hij haar vriendelijk toe knikte, als wilde hij zeggen: »lk breng hem gezond en wel terug," ze ziet het niet, dat de oude kolonel moeite moet doen om zich te bedwingen, nu hij zijn vroeger regiment terug zieten bemerkt het nietdat hij denkt aan de veldtochtendie het onder zijn bevel meemaakte, ze denkt aan niemand anders dan aan Henri, eindelijk! ja daar komt hij. Ze herkennen el kaar reeds van verreze wuift hem een hartelijk welkom toe, en behendig vangt hij den krans op, die hem door de liefste hand werd toegeworpen. Lucy, kindlief," zei de kolonel, «zag je, dat hij gedecoreerd was, dat is eene verrassing, die hij voor je bewaard had." De tijdwelke verliep voordat het regiment uit elkaar ging, scheen haar wel eene eeuwigheid toe; maar ein delijk daar kwam hijze snelt hem tegemoet en valt luid snikkende in zijne armen. In het eerste uur komt ze bijna niet tof bedaren, maar nu ze naast elkaar zitten te keuvelen, kan ze het zich bijna niet voor stellen, dat al het lijden voorbij is. Ze neemt het eerekruis in de handen hij moet aan het vertellenvan al die veldslagenen die char ges, die zoo aardig zijn op het exercitieveld, maar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1883 | | pagina 280