XCVIII De Vesting-artillerie bestaat uit 2 bataljons het eerste sterk 4 linie- en 2 landweercompagnieën, het tweede 2 lime- en 1 landweercompagnie; op voet van oorlog telt de compagnie 400 man. Tot de Technische afdeelingen behooren een arsenaal- en een laboratorium-afdeelingwier sterkte in oorlogs tijd wordt geregeld. De treinafdeeling bestaat uit 2 compagnieën, welker sterkte evenals die van het regi ment genietroepen bij mobilisatiewordt bepaald. Bij mobilisatie worden voor de artillerie de noodige depots opgericht. Het wapen der Genie bestaat uit den staf en het regiment genietroepen, sterk 5 linie- en 3 reserve compagnieën, dat in tijd van oorlog de noodige veld- compagnieën geeft. De diensttijd bedraagt 16 jaren, en wel 8 jaren bij het staande leger en 8 jaren bij de landweer; de dienstplicht begint met het volbrachte 22ste levensjaar. Het rijk is verdeeld in 5 brigade-districten, elk ver deeld in twee halve districten. Zooveel mogelijk ont vangt elk regiment infanterie zijn recruten uit één half district; de Garde recruteert hare manschappen uit liet geheele rijk; elk district levert de manschappen voor 1 regiment Cavalerie. De eene helft der Veld en Vesting-artillerie ontvangt hare recruten uit 3, de andere uit 2 brigade-districten, terwijl de overigeon- deideelen der Artillerie en de Genietroepen manschap pen uit alle districten krijgen. Als <is.siste.il t-arts en paardenarts worden dienstplich tigen gelicht, die daarvoor door hunne studiën be schikt worden geoordeeld.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 100