cv aan lagere scholen tot <5 weken bekort, waarna deze manschappen bij de reserve overgaande bij den trein ingedeelden blijven slechts gedurende een half jaar in actieven dienst. Na afloop van het tweede dienstjaar wordt een groot aantal manschappen met verlof gezondendeze Disposi- tions-Urlauber kunnen echter tot aan het einde van hun derde dienstjaar opnieuw in actieven dienst wor den opgeroepen. Jongelieden met eenen zekeren graad van weten schappelijke ontwikkeling, door een examen of getuig schrift te beoordeelenkunnen reeds na 1 jaar actie ven dienst tot de reserve overgaanindien zij zelf voor kleeding, uitrusting en onderhoud zorgen. De eenjarige dienst kan als hulp-paardenarts, apotheker, of bij een der wapens worden volbracht. Zij, die bij de bereden troepen zijn ingedeeld, ontvangen van het Rijk een paard in gebruik, waarvoor zij eene zekere som gelds moeten storten. Studenten in de medicijnen dienen een halfjaar bij een der wapens en daarna een halfjaar als hulp-officier van gezondheid. De manschappen der reserve kunnen jaarlijks twee maal, die der landweer eenmaal ter inspectie worden opgeroepen, leder man der reserve wordt gedurende zijnen reserve-diensttijd tot twee oefeningenelk van hoogstens 8 wekenopgeroepende officieren tot drie oefeningen. De manschappen der landweer-infanterie kunnen tweemaal, telkens voor 814 dagen, in bataljons of compagnieën vereenigd worden; alleen de landweer-cavalerie wordt in vredestijd niet geoefend

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 104