CHI De reserve en de landweer worden in oorlogstijd lichtingsgewijze opgeroepenwaarbij soms nog rekening wordt gehouden met familie-aangelegenhedeneven eens worden ambtenaren, wier plaats moeilijk onver vuld kan blijven, niet opgeroepen; allereerst komen daarvoor in aanmerking beambten, die in hunne be trekking voor militaire belangen werkzaam zijn. B. Bij de aanvullingsreserve worden geplaatst de voorwaardelijk geschikt bevonden dienstplichtigen, de tijdelijke ongeschikte, verder zij, die wegens het hooge nummer zijn uitgesteld, en ook in het derde jaar niet zijn ingelijfd. De lste klasse der Ersatz-reserve dient bij mobili satie tot vorming van depot- en garnizoenstroepen; de sterkte wordt jaarlijks bepaaldzoodanig dat vijf lichtingen in de behoefte kunnen voorzien. De overigen belmoren tot de 2de klasse; zij zijn in tijd van vrede van alle militaire diensten vrijgesteld, doch worden in tijd van oorlog opgeroepen. De manschappen van de lste klasse der Ersatz-reserve kunnen in de eerste 4 dienstjaren tot oefeningen, te zamen hoogstens 18 weken, worden opgeroepen. Alle weerplichtige Duitschers zijn in tijd van oorlog tot dienst bij den landstorm verplicht, voor zoover zij niet bij leger of vloot dienen. De landstorm wordt in afzonderlijke afdeelingen ver- eenigd, of gebruikt tot aanvulling der landweer. De behoeftige gezinnen van manschappen der reserve landweer en Ersatz-reserve worden door de arrondis- sementsbesturen verzorgd in geval van mobilisatie of niet wettelijk vastgestelde oefeningen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 105