cv De jongste lichting wordt door loting verdeeld in een 1ste en 2de afdeeling de eerste brengt 5 jaren in actieven dienst door, welke tijd echter door verloven feitelijk wordt verkort tot 40 maanden; de tweede afdeeling dient gedurende '1 jaar (feitelijk ongeveer 0 maanden). Voor 1879 bedroeg de 1ste afdeeling 00°/0 van het getal beschikbare manschappen; daarna, toen men voor nemens was eene proef te nemen met den 3-jarigen actieven dienst, 89°/0, teneinde dezelfde vredessterkte te behouden. De bij de cavalerie ingelijfden dienen alle vijf jaren actief. De manschappen der 2de afdeeling komenna hun verblijf onder de wapenen tot eerste oefening, in de wclasse des disponibles". Hierin worden ook opgeno men zij, die na hunne inlijving krachtens de wet onder de termen van vrijstelling vallenverder de eenjarige vrijwilligers na 1 of 2-jarigen diensttijd en de leer lingen der polytechnische school. Al deze beschikbaar gestelde manschappen moeten zich bij mobilisatie naar het hun aangewezen korps of dienstvak begeven. Bovendien is ei' nog eene klasse van manschappen die ter beschikking van de militaire autoriteit zijn, n. 1. de jongste lichting, van den Isten Juli van het lotings jaar tot aan de opkomst in werkelijken dienst, benevens eenige categorieën van uitgestelde of teruggezonden manschappen. In oorlogstijd wordt over hen bij af zonderlijke bevelen beschikt. Zooals boven reeds is geblekenbestaat in Frankrijk het stelsel van éénjarige vrijwilligers. Er zijn twee

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 107