CXI act. Het staande leger wordt gerecruteerd door het aanwerven van vrijwilligers. Die vrijwilligers moeten minstens 19 en mogen hoog stens 35 jaren zijn bij hunne eerste verbintenis; als tamboer en hoornblazer kunnen jongelingen van 1416 jaar worden aangenomen. leder vrijwilliger verbindt zich tot. 12 jaren dienst, waarvan 7 bij het leger, en 5 jaren in den eersten ban der reserve worden doorgebracht. Rij de cavalerie der garde en bij de vuurwerkers wordt de geheele diensttijd van 12 jaren in actieven dienst doorgebracht. De vrijwilligers van het staande leger kunnen ook buiten Europa worden gezonden. De best geoefende manschappen kunnen reeds na 3 jaren in den eersten ban der reserve worden geplaatst. In 1880 werden ruim 25.000 recruten aangeworven, waarvan 1000 gebruik maakten van het recht, om zich binnen 3 maanden los te koopen. In beginsel worden de manschappen tot geen langeren actieven diensttijd toegelaten dan boven is gezegd werkliedenmuzikanten onderofficierentamboers kunnen 21 jaren in actieven dienst blijven. Onder- officieren kunnen na 15-jarigen dienst overgaan bij de hulptroepen, waarbij zij den zoogenaamden vasten staf vormen. De reserve van het staande leger is verdeeld in twee hans. Tot den eersten ban behooren de manschappen, die na 3,7 of 8-jarigen actieven dienst, het overige van hun 2-jarigen diensttijd in dereserve doorbrengen. Zij ontvangen eene soldij van f0,30 daags, en kunnen 20 maal per jaar tot exercitiënof wel eenmaal ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 113