CXXXVII dagen ontegenzeggelijk eene bijzondere waarde en wor den zij reeds lang van te voren met ongeduld tege moet gezien. Geen wonder dan ook, dat het Kerst verlof aan de Academie steeds met vreugde wordt begroet en dat de orderwaarbij de duur der vacantie bepaald wordt, telken jare met blijde juichtonen wordt ontvangen. Wanneer de lang verbeide dag eindelijk daar is en het uur van vertrek heeft geslagen schijnt er geen einde aan het gejubel te zullen komen en wel haast is het anders zoo levendige en vroolijke rijk Kilacadmon in een der meest verlaten oorden dezer wereld herschapen Het is goed dat het oude jaar op deze wijze nog vele genoegens aanbrengt. Wel is waar duurt de vreugde slechts korten tijd, doch zij is van dien aard, dat zij niet alleen eene aangename herinnering overlaatzij doet meerzij schenkt nieuwe werk krachten, door ons als 't ware uit een toestand van verdooving op te wekken en tot het werkelijke leven terug te roepen door de sombere gemoedsstemmingen van zoovelen te verdrijven en alzoo den lust tot de studie te verhoogen. Wel was dit noodig bij den aanvang van 1883; want de gure kille dagenwaarmede het nieuwe jaar zijn intocht deed, waren in hooge mate geschikt om de stemming alhier alles behalve vroolijk te doen zijn. Hoevele ongelukkigen zullen destijds in de bit terste ellende hebben verkeerdhoe fel zullen de wonden wederom geweest zijn, die de armoede hun heeft toe gebracht, waar de weldadigheidszin en de mensch- lievendheid slechts onvoldoende hulp hebben kunnen 10

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 139