CXXXVMI biedenNiet liet minst voorzeker was dit te dezer stede het geval; maar evenals de vorige jaren toonde ook nu weder het Cadettenkorpsdat liet gaarne wil medewerken om zoo mogelijk dien nood te verzachten. Den 27sten Januari werd door onze muziek- en zang vereniging in Concordia een concert gegeven ten voor- deele van de armen alhier; en met behulp van de Bredasche burgerijdie op zoo welwillende wijze haren steun verleende, mocht men er in slagen eene vrij aanzienlijke som bijeen te brengen. De luide bijvalsbetuigingen, zoomede de verslagen in de beide Bredasche Courantendeden duidelijk blijkendat de hooggespannen verwachtingen, die men omtrent dit concert had gekoesterd, niet waren teleurgesteld, en dat het doel, hetwelk men had beoogd, volkomen bereikt was geworden. De eerste dagendie daarop volgden waren hoofd zakelijk aan de studie gewijd. Te meer waren wij genoopthieraan- onze beste krachten te besteden aangezien door de herziening der wet. op de Kon. Mil. Acad, aan den uitslag der driemaandelijksche repetities een belangrijke invloed op den afloop der overgangs-examens was verzekerd. Zoo was dan eindelijk gebroken met het beginseldat een enkel examen een behoorlijke maatstaf' van beoordeeling kan zijn, van welke regeling reeds zoovelen het slachtoffer waren geworden. Zoo naderden wij langzamerhand 's Konings ver jaardag. Ieder, die weet op welke wijze deze dag aan de Academie wordt gevierdzal begrijpendat men dien met ongeduld verbeidde. In tegenstelling

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 140