Wetenschappen-,' een schriftelijk bewijs van hoogaeh- ting en waardeering namens deze instelling te over handigen. Vervolgens maakte ZHEG. zich bekend als woordvoerder van 's hoogleeraars oud-leerlingen in Indië, die hem en een drietal andere officieren, de heeren D. I'wissli. F. van Haeften en G. II. van Zadel hoflhadden afgevaardigd, om op dezen feestdag de tolken hunner gevoelens van hoogachting en erken telijkheid te zijn. Ook hier wilde men het niet bij woorden later en verzocht spreker den jubilaris een stolfelijk blijk van de onverdeelde sympathie zijner oud-leerlingen te willen aannemen. Zichtbaar aangedaan bedankte de hoogleeraar in korte woorden voor zoovele onverwachte bewijzen van waardeering. Wel verre van het eene verdienste te noemen, achtte hij liet enkel een voorrecht nu reeds veertig jaren lang zijne krachten aan de Koninklijke Militaire Academie te hebben mogen wijden. Met ge noegen erkende hijdat de vervulling zijner taak hem steeds door van alle zijden ondervonden welwillendheid gemakkelijk was gemaakt. Spreker besloot met een bijzonder woord van erkentelijkheid voor den hem uit het verre Oosten overgebrachten groet en verzocht den Kolonel ten zeerste om zijnen dank aan de gevers van het kostbare geschenk over te brengen. Vervolgens begaf de Professor zichbegeleid dooi den Gouverneur en de commissie uit het Academie- personeel naar de receptiezaalwaar zich eene uit vijf leden bestaande commissie uit het Cadettenkorps bevond, die op hare beurt den hoogleeraar een wel gemeend woord van dankbare en vereerende sympathie CXL]

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 143