m 1 CXLII toesprak. De Gouverneur maakte van deze gelegenheid gebruik om den cadetten mede te deelen, dat Prof. De Hollander, erkentelijk voor de blijken van sym pathie ook van de zijde van bet cadettenkorps ont vangen voor hen eene buitengewone vergunning tot uitgaan had aangevraagd en het Bestuur der Academie gemeend had dit verzoek niet te mogen weigeren. De feestelijkheid werd, voor zooverre de Academie betrefthiermede beslotendat den hoogleeraar des avonds, door de Cadetten-Muziekvereeniging «Sempre Crescendo" eene luisterrijke serenade met fakkellicht werd gebracht. Moge de op dezen dag herhaaldelijk uitgesproken wenschdat - Professor De Hollander nog menig jaar zijne gaven en krachten aan den bloei der Koninklijke Militaire Academie wijden mag, in vervulling overgaan! Het feit alleen, dat weinige dagen later aan de cadetten van het derde en vierde studiejaar de ver gunning werd verleend, gedeeltelijk den 5denge deeltelijk den 6den Februari 's avonds tot 11 uur uit te gaanzou voldoende wezen om de bewering van sommigen te logenstraffen, dat men hier zoo weinig genoegen kan smaken. Een hoogst aangename avond was hierdoor voor hen weggelegd; terwijl het 1ste en 3de studiejaar zich maar met de hoop op later tijden tevreden moest stellenDe jaar lij ksche optocht mislukte namelijk volkomen en alle voorbereidselenwelke men daarvoor had gemaakt, bleken totaal nutteloos geweest te zij n 1 ot ons leedwezen kon er geen gevolg worden gegeven aan het voornemen om 's Konings verjaardag nogmaals

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 144