CXL1II feestelijk met een assaut en een bal te herdenken gelijk zulks het vorige jaar was geschiedaangezien het bestuur der Academie wegens gewichtige redenen daaraan zijne goedkeuring moest onthouden. Terwijl de tijd alzoo met rassche schreden verder ginghoorden wij op eens het gerucht rondgaandat onze geachte Gouverneur door eene gevaarlijke ziekte was aangegrepen. Helaas! maar al te spoedig bleek dit waarheid te zijn en den IGden Maart werd ons de order voorgelezen, waarbij kenbaar werd gemaakt, dat de Eerste Officier voorloopig niet het bestuur der Academie was belast. He meest uiteenloopende en ver warde geruchten werden omtrent den. toestand van den zieke verspreid het scheen alsof wij daarvan volstrekt onkundig moesten blijven. Slechts korten tijd was het geleden, dat wij hem nog in ons midden hadden gezien dat hij ons nog op zoo vaderlijke wijze had toegesproken. Wie onzer zou toen hebben vermoeddat dit de laatste maal zou zijn en dat hij welhaast voor goed zijne be trekking zou moeten nederleggenDe volslagen onbe kendheid met de werkelijkheid was oorzaakdat de hoop op zijn herstel niet geheel verloren ging en dat wij nog steeds verwachttendat hij eerlang weder zijne functiën zou kunnen waarnemen. Maar des te harder was dan ook de slag, die ons trof, toen wij eindelijk vernamendat deze hoop ijdel was geweest en dat wij niet langer het voorrecht zouden genieten, onder zijne leiding te staan. De band, die hem aan het Cadetten- korps verbond, was te hecht, dan dat dit bericht geen diepe droefheid bij al de leden zoude verwekken. Niet lichtelijk zullen wij vergetenwat hij voor ons was

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 145