CXLV1I Den 15den Juni werd het kamp op de Teteringsche heide betrokken, met welken dag een aangename tijd voor de twee hoogste studiejaren een aanvang nam. In tegenstelling met de vorige jaren werd de marsch naar het kamp door prachtig weder begunstigd en in alle vroolijkheid afgelegd. De muziek van het 6de regiment Infanterie begeleidde de kampeerenden der waarts, en droeg er niet weinig toe bij, om de aange name stemming te verhoogen. De verwachtingen, die men omtrent het kampleven had gekoesterd, waren alleszins geschikt om het aangename en het vroolijke van dit leven nog meer te doen uitkomen. Als bij zonderheid valt hier nog aan te stippendat onze werkzaamheden aldaar bijgewoond werden door den Kapitein van de Koninklijke Zweedsche Garde F. van iNordenfeldtdie gedurende het examen alhier was aan gekomen, om de Academie te bezichtigen. Den laatsten avond, dien hij in het kamp doorbracht, werd door de muziek van het 6de regiment een concert gegeven, waarbij o. a. ook het Zweedsche Volkslied op het pro gramma voorkwam. Zijdie gerekend haddendat de uitslag van het overgangsexamen van het derde studiejaar spoedig bekend zoude wordenzagen zich in deze verwachting op treurige wijze bedrogen. Eerst toen het nagenoeg drie weken was geledendat voor de meesten de proeftijd was geëindigd, mochten wij den atloop daar van vernemen. Gewichtige redenen hadden belet, dat zulks eerder plaats kon hebbendoch de uitslag was dan ook gunstiger dan ooit te voren. Slechts één, die niet in het hoogere studiejaar overging, zag de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 149