De uitslag der herexamens was dit jaar bepaald gunstig te noemen, maar toch waren er wederom zeven, die niet'voor bevordering in het hoogere studie jaar in aanmerking konden komen. Eenige dagen daarna werden de Cadettendie in hun herexamen van het derde naar het vierde studie jaar waren geslaagdbenoemd tot Cadet-korporaal met uitzondering van drie, welke niet in deze bevor dering mochten deelen. Den 7den, van dezelfde maand werd ons de order bekend gemaakt, waarbij de vergunning voor het eerste verblijfjaar om 's Zondags avonds tot half tien uit te gaan, werd ingetrokken. Slechts voor diegenen, welke eene invitatie voor dien avond konden over leggen, bleven de oude instellingen van kracht, terwijl tevens werd bepaald, dat voor de overigen de tijd van uitgaan gedurende de zomermaanden iederen Zon dag na zonsondergang zou worden geregeld. Voor de wintermaanden werd hun vergunning tot uitgaan op Zondag van 124 uur verleend. Verder werd hun verboden de koffiehuizen in de stad te bezoeken, zoomede lid te worden van de Cadetten-Sociëteit. Voor 't overige werden er geene ingrijpende veranderingen ingevoerd, zoodat de toestanden aan de Militaire Academie dus vrij wel gelijk gebleven zijn. Den 27sten October werd de cadet J. C. van der Haas, van het wapen der Artillerie 0.1. tweede studie jaar, wegens redenen van gezondheideervol ontslagen. Reeds langen tijd had eene gevaarlijke ziekte hem van ons gescheiden, en zijn gestel dermate geschokt, dat hij voor zijne betrekking ongeschikt moest worden ver-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 152