4 die reeds meer dan veertig jaren met den meest lof- waardigen ijver zijne moeilijke taak vervult en nog steeds zijne krachten aan het onderwijs aan de Ko ninklijke Militaire Academie wijdt. Joannes Jacobus de Hollander werd den 28sten Oc tober 1817 geboren, promoveerde tot doctor in de letteren en bespiegelende wijsbegeerte te Leiden den 27sten Februari 1840, werd den 20sten Febr. 1843 benoemd tot leeraar in de Oostersche talen en de taai en letterkunde van een der Europeesche Staten bij de Kon. Milit. Academie, tot lector in die vakken den 15den October 1845, tot lector van de 2e klasse in de taal- en letterkunde den 27sten Januari 1852, tot lector van de 1ste klasse in idem, den 11 den Oct. 1858 en tot hoogleeraar in idem, den 14den September 1861, bij de reorganisatie der Kon. Milit. Academie tot hoog leeraar, hoofd van onderwijs in de geschiedenis, aard rijkskunde, land- en volkenkunde van Oost-Indië en de verschillende talen die aan de Kon. Milit. Academie worden onderwezen, den 18den Augustus 1877 en tot Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw den lsten October 1867. Dat de Iloogleeraar deze veertig jaren zijnen tijd niet ongebruikt liet voorbijgaan kan onderstaande lijst aantoonenbevattende eene opgave van de verschillende boekwerken van zijne hand. Moge hem nog vele jaren geschonken worden, om in hoogen ouderdom de rust te genieten, die na een zoo werkzaam leven zeker dubbel verdiend is. De Redactie.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 160