45 nu in gezelschap van Anna zoo stil. en in zichzelf ge keerd was. Misschien zag hij dit zelf ook wel in en was het daaromdat hij zich zoo haastte zijne nieuwe woning geheel in gereedheid te doen brengen, waar wij hem 11a een paar dagen dan ook gevestigd zien. De eerste maanden van zijn verblijf in Xgingen kalm daarheen. De woning van Amsing was hem altijd een vriendelijk tehuis, waar hij gaarne vertoefde en ook menig uurtje sleet. Hier ook kwam hij in kennis met andere families, zoodat hij zich hoe langer hoe meer in het stadje te huis gevoelde. Zijne praktijk als jong dokter, beteekende in den aanvang niet veel, maar door eene gelukkige operatie van een der nota belen van de plaats, werd zijn naam bekend, zijne praktijk verbeterde en de toekomst liet zich helder inzien. Maar nu gebeurde, wat men wellicht reeds vooruit gezien zal hebben. Zooals wij zeiden, bezocht hij dik wijls het huis van Amsing en het herhaalde samenzijn met een meisje als Anna had het gewone gevolg. Weldra kon hij zich niet meer ontveinzen, dat zij een diepen indruk op hem had gemaakt. Zich aan haar te verklaren ging nog niet, daarvoor was zijne positie voor 's hands niet voldoende. Zijne bezoeken bij Amsing werden schaarscher en om eene afleiding te zoeken, legde hij zich met inspanning toe op een geneeskundig werk, dat furore moest maken in de geleerde wereld. Zoo stonden de zaken, toen op zekeren dag de oude heer de kamer van onzen vriend kwam binnen- loopen. Na wederzijdsche begroeting was het: «Wel,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 171