19 als een edel en braaf raensch leeren kennenzij achtte hem hoog, hij was haar lang niet onverschillig. Dit laatste durfde zij zichzelve ter nauwernood bekennen. Dn nu was Arnold in den laatsten tijd zoo vreemd tegen haar, zoo vreeselijk koud en terughoudend. Wat daarvan de reden toch mocht zijn? Wachtdaar schoot haar iets te binnenOver een paar weken zou zij haar twintigsten verjaardag vieren. Arnold kon niet mankeeren ook zijne gelukwenschingen te komen brengen en dan zou zij de gelegenheid te baat nemen om hem te vragen, wat zij toch gedaan had om zijn misnoegen op te wekken. Weldra was het zoover. De morgen van haar twin tigsten verjaardag was aangebrokenmaar geen lieflijk voorjaarszonnetje kwam den glans van dien dag ver- hoogen. Yoortgezweept door den onstuimigen wind vlogen de zwarte wolken door het luchtruim, en de anders zoo vreedzame rivier, die langs het stadje vloeide, was een woeste stroom geworden, die zijne schuimende golven met donderend geweld tegen de oevers deed opvliegenalsof hij die geheel wilde ver zwelgen. Zoo onstuimig als het buiten was, zoo stil en vredig was het in de gezellige huiskamer van de Amsings. Vader en dochter zitten aan het ontbijt. »Je treft het niet erg, kind, begint de oude heer, »zulk onstuimig weer heb ik in jaren niet beleefd. Hoor die vensters eens slaan en zie die boomcn eens zwiepen. Als dat tegen den middag niet beter wordt, behoef je niet op veel bezoeken te rekenen. Met zulk weer durft nie mand zich buiten wagen." »Maar Pa, hij zal toch

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 175