99 het eens zijt, ik heb er niets tegen"; waaruit wij opmaken dat de oplossing der quaestie niet van 011- aangenamen aard geweest zal zijn. Wij kunnen nog hierbij voegen, dat wat de booze wereld omtrent Sprayt vertelde, waar was. Hij had om zijne verteringen te dekken werkelijk hem toe vertrouwde gelden aangewend. Het ongeval dat hem had getroffen, was dan ook slechts ten deele toeval geweest. Geen gelegenheid ziende het te kort aan te zuiverenhad hij bij het ongeluk op de brug het gevaar eer gezocht dan gemeden, en was daarbij omgekomen. Dat de eer der familie gered bleef, daarvoor zorgde Amsing, die uit eigen middelen het ontbrekende aanvulde. Weldra werden ook de tongen van het stadje door een ander nieuwtje in beweging gebracht, waardoor de gebeurtenis met Sprayt geheel op den achtergrond geraakte, n. 1. het huwelijk van den alom geachten en beminden dokter met Anna Amsing, en dat het op den dag van het feest niet aan talrijke blijken van belang stelling ontbrak, zal onnoodig zijn nog te vermelden. Tegenwoordig is Arnold een der notabelen van de plaats. De oude heer woont bij hem in, en mag nog gaarne eens vertellen van dien stormachtigen verjaar dag, toen Arnold zich zoo heeft onderscheiden, en eindigt dan gewoonlijk met te zeggen: «Ja, Arnold, jij hebt je toen flink gehouden, maar begeef je een volgenden keer maar niet weer zoo in 't gevaar, daar voor hebben we jou en je kunst te veel noodig." Zijn wij dat niet hem eens, waarde lezer? H. *■1 jLi

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1884 | | pagina 178